Zbiornik fermentacyjny przy 4000 litrach


Cena jednostek: 13860 € Artykuł: CCT-4000
Objętość robocza: 4000 l.
Pełna głośność: 4800 l.
Szerokość: 1720 mm
Głębokość: 1720 mm
Wysokość: 3935 mm
Średnica: 1720 mm
Waga (pusta): 860 kg
Płaszcz chłodzącytrójdzielny (stożek / środek cylindra / góra cylindra)
kąt stożka65 °

Zbiornik cylindryczno-stożkowy

Unitank (zbiornik cylindryczno-stożkowy) to pionowy zbiornik cylindryczny ze stożkowym dnem, w którym duże znaczenie ma kąt stożka. Na dole stożka znajduje się zawór spustowy do zrzucania zużytych drożdży i roztworów czyszczących. Unitanki to najbardziej wszechstronne jednostki spośród wszystkich typów zbiorników fermentacyjnych stosowanych w browarnictwie. 

Nasz unitank do fermentacji  jest przeznaczony do utrzymywania ciśnienia wewnętrznego i może być stosowany zarówno do burzliwej fermentacji, jak i do dojrzewania (karbonizacji) piwa oraz do dostarczania gotowego piwa do filtracji. Ciśnienie robocze wewnątrz unitanka wynosi do 1,5 atm (regulowane za pomocą aparatu czopowego) lub do 3 barów na żądanie.

Unitank ma płaszcz chłodzący na całej wysokości części cylindrycznej i drugi płaszcz dla stożka (w przypadku unitanka o pojemności 1000 litrów lub większej). Unitanki są izolowane pianką poliuretanową o grubości 8-10 cm. Zewnętrzne pokrycie unitanka wykonane jest ze stali nierdzewnej klasy spożywczej (stal polerowana na lustro).

Unitank jest wyposażony w:

Mycie unitanki wewnątrz odbywa się w automatycznym trybie zamkniętym za pomocą obrotowej głowicy myjącej przy użyciu stacjonarnej lub mobilnej stacji CIP.

 


Zbiornik fermentacyjny o pojemności 4000 litrów z boczną klapą:
Zbiornik fermentacyjny o pojemności 4000 litrów z boczną klapą

Inne modele jednostek:


BROVARNI © 2011 — 2022