Zbiornik gotowego piwa


Zbiornik gotowego piwa 

Wśród piwowarów i producentów sprzętu pojemniki do fermentacji, dojrzewania, klarowania i przechowywania piwa nazywane są różnie, w zależności od przeznaczenia pojemnika. Nasz zbiornik gotowego piwa jest przeznaczony do przyjmowania i przechowywania dojrzałego piwa po filtracji i przed butelkowaniem lub do naturalnego klarowania dojrzałego niefiltrowanego piwa. 

Zbiornik gotowego piwa ma płaszcz chłodzący na całej cylindrycznej części. Zbiornik jest izolowany pianką poliuretanową o grubości 8-10 cm. Obudowa zewnętrzna wykonana jest ze stali nierdzewnej o jakości spożywczej.

Zbiornik gotowego piwa ma następujące wyposażenie:

  • uszczelniony właz inspekcyjny;
  • aparat czopowy;
  • armatura do podłączenia do stacji CIP i zasilania dwutlenkiem węgla;
  • 2-3 obrotowe głowice myjące;
  • dolny zawór spustowy do odprowadzania osadu drożdżowego lub płynu myjącego;
  • zawór napełniający / opróżniający;
  • zawór do pobierania próbek;
  • czujnik temperatury piwa;
  • automatyczny zawór płynu chłodzącego.

Zbiornik gotowego piwa przeznaczony jest do utrzymania ciśnienia wewnętrznego do 2 atm. Ciśnienie wewnętrzne jest regulowane przez aparat czopowy.

Powierzchnie wewnętrzne, przestrzenie chłodzące, pokrywa, nogi, krany i inne zawory odcinające są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej przeznaczonej do żywności. Spawy wewnątrz zbiornika są wypolerowane w wystarczającym stopniu; powierzchnia metalu jest polerowana na lustro. Uszczelnienie włazu inspekcyjnego wykonane jest z silikonu spożywczego.

Mycie zbiornika odbywa się w zamkniętym trybie automatycznym za pomocą obrotowych głowic myjących przy użyciu stacjonarnej lub ruchomej stacji CIP.


Rodzaje:

Objętość robocza Model Cena
pełna głośność 600 litrów BBT-500 4870 €
pełna głośność 720 litrów BBT-600 5140 €
pełna głośność 1200 litrów BBT-1000 6810 €
pełna głośność 2400 litrów BBT-2000 10430 €

Inne jednostki browarnicze:

WarzelniaWarzelnia Śrutownik walcowyŚrutownik walcowy Płytowy wymiennik ciepłaPłytowy wymiennik ciepła Zbiornik gorącej wodyZbiornik gorącej wody Zbiornik zimnej wodyZbiornik zimnej wody Zbiornik cylindryczno-stożkowyZbiornik cylindryczno-stożkowy Zbiornik leżakowyZbiornik leżakowy Agregat chłodniczy na glikol (chiller)Agregat chłodniczy na glikol (chiller) Stacja CIPStacja CIP

BROVARNI © 2011 — 2022